Budú chrámy konzumu cez sviatky zatvorené?

Autor: Libor Poruban | 28.6.2011 o 9:45 | (upravené 28.6.2011 o 10:04) Karma článku: 7,88 | Prečítané:  1715x

S potešením som prijal správu, že Parlamentný výbor pre sociálne veci schválil pozmeňujúci návrh k vládnej novele Zákonníka práce, podľa ktorého by boli obchody počas sviatkov zatvorené. Zákaz práce  v maloobchode, ktorý sa v súčasnosti vzťahuje na 1.január, na Veľkonočnú nedeľu a 24. december po 12.00 hodine a na 25. december, by sa rozšíril aj na 14 sviatočných dní.

Takúto zmenu chce do zákonníka práce zapracovať bývalá ministerka práce p.Tomanová a podpredseda KDH Július Brocka. Obom poslancom totiž prekáža, že počas sviatkov pracujú v obchodoch hlavne ženy.

Otázna naďalej je však podpora v parlamente, nakoľko  pre niektoré  politické strany je to prehnané, pre iné je to v rozpore z liberálnymi hodnotami.

Boja sa samozrejme aj obchodné reťazce, lebo prídu o zisky z predaja. Veď si povedzme na rovinu- cez sviatky majú  najväčšie zisky. Takže vyplakávajú postupne všetky obchodné reťazce.

Sieť predajní varuje pred viacerými negatívami, ktoré prinesú zatvorené obchody cez sviatky:že to zvýši nezamestnanosť , že sa bude musieť prepustiť 3 až 5 % atď. Podľa analytikov trhu, zas budú ľudom obchody v nedeľu chýbať.

Samé strašenie zákazníka a verejnosti. Nič viac, nič menej! Za bývalého režimu boli obchody v nedeľu zatvorené sťažoval sa niekto?

Ja sa pýtam tých politikov, ktorý sú proti :,, Nezaslúžia si ľudia ostať cez sviatky doma s rodinou?" Sklamaný som hlavne z politickej strany, ktorá ma v názve kresťanská.

Apelovať na to, že ľudia budú bez chleba a potravín je nezmysel. Na nákupy predsa majú šesť dní, to je málo? Pracujú  snáď v Nemecku cez štátne sviatky?

Istý čas som pracoval v nemeckej firme.  A keď v Nemecku mali štátny sviatok, všetci zamestananci mali voľno.

,,Keby niekto chcel kvôli svojmu presvedčeniu ostať doma cez sviatok, tak zamestnávateľ by mu vyšiel v ústrety." povedal p. poslanec Kollár z SaS.

Vyjadrovať sa k slovám p.poslanca Kollára z (SAS) nebudem. Kde to žijete p.poslanec?

Ja vám garantujem p.poslanec zo SAS, že ten by už vo firme nepracoval, lebo by ho vyhodili. Manažéri v obchodných reťazcoch majú královské platy, správajú sa ako nadľudia, majú  honosné provízie a nablýskané miliónové autá!  Tým sú obyčajní ľudia ukradnutí.

Na hlasovanie v parlamente  si budeme musieť ešte počkať.

Čo myslite, kto bude víťaz? Ja už to viem!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, vraj aby diaľnica neskončila v poli

Súčasťou združenia sú aj Strabag, Váhostav a Metrostav.

KOMENTÁRE

Zničia raz naše deti svet?

Do 20 rokov má zmiznúť takmer polovica pracovných miest.

PLUS

Zamrzla a nebilo jej srdce. Potom vstala z mŕtvych

Žena bola hodiny mŕtva, zmrzla na kosť a zažila zmŕtvychvstanie.


Už ste čítali?