S chuligánmi na trávnikoch za mreže, ale kedy?

Autor: Libor Poruban | 27.2.2011 o 21:45 | Karma článku: 9,38 | Prečítané:  2834x

Máme za sebou prvé zápasy jarnej časti futbalovej ligy. Na poriadok v Trnave dozeralo asi 600 policajtov. Fanúšikovia Slovana  zapaľovali dymovnice a hádzali delobuchy.

Povedzme si na rovinu- nič nového. Koľko stojí daňových poplatníkov vyčínanie chulígánov a zabezpečenie poriadku políciou na našich štadiónoch? Prečo bol za komunistov  poriadok a teraz nie?

Inak to nie je ani na ostatných trávnikoch, kde takzvaní fanúškovia  rozbíjajú sedadlá, cestou na štadión hulákajú, pokrikujú na okoloidúcich, po zápase váľajú smetné koše a o vulgárnostiach na štadiónoch ani nehovorím.

Skutočne im ide o fotbal, alebo o niečo iné? Dávam si otázku, či vôbec má zmysel chodiť  na štadióny.

Pred dvomi rokmi som bol u nás na futbale, kde som bol svedkom besnenia asi tristo fanúšikov z Dunajskej Stredy. Zapaľovali nové sedadlá v sektore pre hostí, hádzali petardy a fľaše.

Na spomínanom futbale som bol spolu s celou rodinou. Po zápase som si povedal, že na futbal už chodiť nebudem. Toto besnenie nemá nič spoločné s futbalom. Čo robia futbalové kluby alebo Slovenský futbalový zväz pre bezpečnosť divákov na štadiónoch?

Podla štatistík z roka na rok chodí na štadióny menej a menej divákov. Pre koho sa teda robí futbal na Slovensku?

Pre divákov, sponzorov či stávkové kancelárie. Stále sa bojíme prijať účinné opatrenia na eliminovanie týchto nespratníkov, ktorí patria za mreže.

Myslím si, že  aj veľké pokuty, niekoľko stoviek verejno prospešných prác, či  celkový zákaz na štadióny by určite pomohol.

Ale to by sme sa nemohli donekonečna vyhovárať a hľadať dôvody, ako to nejde.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Rodičia trojičiek: Nie je jednoduché prejsť po ulici bez povšimnutia

Deň s trojičkami sa takmer nedá naplánovať.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?