Budú chrámy konzumu cez sviatky zatvorené?

Autor: Libor Poruban | 28.6.2011 o 9:45 | (upravené 28.6.2011 o 10:04) Karma článku: 7,88 | Prečítané:  1737x

S potešením som prijal správu, že Parlamentný výbor pre sociálne veci schválil pozmeňujúci návrh k vládnej novele Zákonníka práce, podľa ktorého by boli obchody počas sviatkov zatvorené. Zákaz práce  v maloobchode, ktorý sa v súčasnosti vzťahuje na 1.január, na Veľkonočnú nedeľu a 24. december po 12.00 hodine a na 25. december, by sa rozšíril aj na 14 sviatočných dní.

Takúto zmenu chce do zákonníka práce zapracovať bývalá ministerka práce p.Tomanová a podpredseda KDH Július Brocka. Obom poslancom totiž prekáža, že počas sviatkov pracujú v obchodoch hlavne ženy.

Otázna naďalej je však podpora v parlamente, nakoľko  pre niektoré  politické strany je to prehnané, pre iné je to v rozpore z liberálnymi hodnotami.

Boja sa samozrejme aj obchodné reťazce, lebo prídu o zisky z predaja. Veď si povedzme na rovinu- cez sviatky majú  najväčšie zisky. Takže vyplakávajú postupne všetky obchodné reťazce.

Sieť predajní varuje pred viacerými negatívami, ktoré prinesú zatvorené obchody cez sviatky:že to zvýši nezamestnanosť , že sa bude musieť prepustiť 3 až 5 % atď. Podľa analytikov trhu, zas budú ľudom obchody v nedeľu chýbať.

Samé strašenie zákazníka a verejnosti. Nič viac, nič menej! Za bývalého režimu boli obchody v nedeľu zatvorené sťažoval sa niekto?

Ja sa pýtam tých politikov, ktorý sú proti :,, Nezaslúžia si ľudia ostať cez sviatky doma s rodinou?" Sklamaný som hlavne z politickej strany, ktorá ma v názve kresťanská.

Apelovať na to, že ľudia budú bez chleba a potravín je nezmysel. Na nákupy predsa majú šesť dní, to je málo? Pracujú  snáď v Nemecku cez štátne sviatky?

Istý čas som pracoval v nemeckej firme.  A keď v Nemecku mali štátny sviatok, všetci zamestananci mali voľno.

,,Keby niekto chcel kvôli svojmu presvedčeniu ostať doma cez sviatok, tak zamestnávateľ by mu vyšiel v ústrety." povedal p. poslanec Kollár z SaS.

Vyjadrovať sa k slovám p.poslanca Kollára z (SAS) nebudem. Kde to žijete p.poslanec?

Ja vám garantujem p.poslanec zo SAS, že ten by už vo firme nepracoval, lebo by ho vyhodili. Manažéri v obchodných reťazcoch majú královské platy, správajú sa ako nadľudia, majú  honosné provízie a nablýskané miliónové autá!  Tým sú obyčajní ľudia ukradnutí.

Na hlasovanie v parlamente  si budeme musieť ešte počkať.

Čo myslite, kto bude víťaz? Ja už to viem!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Najnebezpečnejší text na facebooku napísal jeho zakladateľ

Mark Zuckerberg chce použiť silu firmy na to, aby zmenil podobu našej spoločnosti. Bol by veľmi nebezpečným spasiteľom.

BLOG TRANSPARENCY

Ombudsmanka: Lajčák opakovane porušoval ústavu

V zdôvodnení vysvetľuje, čo ministerstvo nespravilo.

EKONOMIKA

Dodávateľ nemocníc dostal pokutu za biele kone z Cypru

Prvý postih za neprehľadnú vlastnícku štruktúru je právoplatný.


Už ste čítali?