Máte dosť p.Weiss, nepotrebujete pridať?

Autor: Libor Poruban | 27.10.2011 o 21:05 | Karma článku: 16,65 | Prečítané:  5426x

Jeden nemenovaný denník zverejnil zmluvu trénera futbalovej reprezentácie.Podľa zmluvy zarába 35-tisíc eur a má nárok aj na ďalšie vysoké bonusy. Zmluva platí do novembra 2013. K základnému mesačnému platu štartovné tritisíc euro a za každý prípravný zápas a  kvalifikačný zápas päťtisíc euro.

Potom si kladiem otázku, či taký nádherný plat nezaťažuje rozpočet SFZ.Len pre zaujímavosť český tréner Karel Bruckner, bral podľa českých médií v najúspešnejšom období svojej kariéry 12 tisíc eur mesačne.

Je SFZ taký bohatý? Stále počujeme ako narieka, že nemáme na obnovu štadiónov, toho či onoho, že je kríza atď.

Má tento tréner skutočne nejaké výsledky alebo len sedí ako taká žaba na prameni? Výsledky žiadne, zato dookola počúvame z jeho strany len vulgarizmy. Prečo? Žije tento tréner v realite aká je na Slovensku?

Ozaj, pán Weiss, myslíte si, že si tento plat zaslúžite? A nepotrebujete pridať?! V dnešnej dobe, keď na väčšinu našich ľudí doľahla hospodárska kríza a veľa ľudí žije z výplaty do výplaty, naši tréneri a hráči si žijú ako prasce v žite a SFZ sa nebojí prehlácať trénera.

Ale zrejme si musíme zvyknúť ! Zrejme aj na to že na futbalových trávnikoch pribúdajú vulgarizmy, agresivita je bežná a zrejme sa to ani nezmení. A prečo by sa aj malo?  Ale  kto by to mal aj zmeniť?

Hovorí sa, že ryba smrdí od hlavy. Zrejme na tom niečo bude . Akosi sme si na Slovensku zvykli, že kto je slávny športovec,tréner môže mať dovolené všetko,všetko sa mu prepáči.

Veľakrát sa správajú ako nadľudia. Ale dokedy? Ako chceme vykoreniť násilie a vulgarizmy na trávnikoch, keď ľudia, ktorí by mali isť vzorom, robia pravý opak?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Rodičia trojičiek: Nie je jednoduché prejsť po ulici bez povšimnutia

Deň s trojičkami sa takmer nedá naplánovať.

PRIMÁR

Od štyridsatky po sedemdesiatku. Ako sa mení sexualita?

Kvalita závisí od psychiky milencov.


Už ste čítali?